Корупційні злочини давно вже вийшли за межі кабінетів державних чиновників. Зростає кількість комерційних організацій, а разом з ними і обсяг повноважень їх службовців. Злочинні дії яких здебільшого носять кримінальний характер і визначаються, як корупційні злочини - зловживання і перевищення влади або службових повноважень.

Яка ж різниця між визначеннями зловживання і перевищення?

У посадових інструкціях повинні чітко визначатися ті обов'язки, які виконує службовець. Перевищення влади або службових повноважень - дії службової особи, яка не має владних повноважень і виходить під час виконання своїх адміністративно-господарських функцій за межі своїх повноважень, або дії службової особи, яка має владні повноваження, але в даному випадку перевищує не їх, а інші свої повноваження, або перевищує свої владні повноваження щодо осіб, які не є її підлеглими.

Тобто під перевищення повноважень потрапляють такі вчинки:

• прийняття рішень , що виходять за рамки повноважень працівника;

• збір та реалізація конфіденційної інформації організації, що є недоступною в силу встановленої посади .

Зловживання владою або посадовими повноваженнями - це використання посади в корисливих цілях, тобто для отримання вигоди :

• розголошення доступною комерційної таємниці;

• заниження ціни товару чи послуг і так далі.

Наші висококваліфіковані адвокати, що спеціалізуються на кримінальних справах зможуть чітко визначити, наскільки дії службовця були неправомірними,чи перевищують вони його посадові обов'язки і потрапляють під визначення зловживання і перевищення повноважень.

Під визначення зловживання і перевищення повноважень потрапляють такі корупційні злочини:

• протизаконне одержання матеріальних благ, пільг та інших переваг (кредитів, допомоги, позик, нерухомості або цінних паперів);

• здійснення підприємницької діяльності з використанням можливостей посади;

• неправомірне втручання в діяльність підприємств;

• використання службової інформації в корисливих інтересах або необґрунтовану відмову від дачі інформації, видача неправдивих або неповних даних;

• призначення на посаду осіб, що не володіють потрібними діловими і професійними якостями і заступництво їм в корисливих цілях.

Для правильної правової оцінки вчинених дій та захисту при зіткненні з корупційними злочинами краще звертатися до досвідчених юристів. Наші спеціалісти врахують всі обставини і допоможуть правильно визначити завдану шкоду.

«АДВОКАТСЬКЕ І РІЕЛТОРСЬКЕ ОБ`ЄДНАННЯ УКРАЇНИ» має практику у вирішенні питань пов'язаних з такими корупційними злочинами, як зловживання і перевищення повноважень. Завдяки нашій кваліфікованій юридичній допомозі Ви зможете зменшити або навіть уникнути покарання, якщо звинувачення було висунуто неправомірно .